Dekoracyjna okładzina elewacyjna

Elastyczna deska dekoracyjna Plastertynk to produkt uniwersalny dający bardzo duże możliwości dekoracyjne.

Elastyczne deski dekoracyjne Plastertynk mogą być proponowane w różnych postaciach i formatach oraz wykończeniach. Najbardziej  funkcjonalnym wymiarem elastycznej deski dekoracyjnej jest format 20 cm szerokości na 250 cm długości kryjący jednorazowo powierzchnię 0,5m2. Największym zainteresowaniem cieszą się wykończenia wzorów elastycznej imitacji drewna medium wood a zaraz po nim classic wood. Elastyczne deski dekoracyjne Plastertynk classic wood mają nieco mniejszy format i proponowane są w wymiarach 15 cm na 250 cm.

Elastyczna deska dekoracyjna akrylowa doskonale nadaje się do pokrywania fragmentów ścian lub elewacji.

Z pomocą elastycznych desek elewacyjnych w prosty i szybki sposób można uzyskać efekt elewacji drewnianej bez użycia ani jednej prawdziwej deski . Montaż elastycznych desek elewacyjnych wykonuje się beż użycia kołków czy wkrętów. Do montażu elastyczne deski  dekoracyjnej najlepiej nadaje się klej dyspersyjny akrylowy.

Elastyczne deski dekoracyjne istnieją  na rynku już około 10 lat i posiadają ochronę jako wzór przemysłowy. Przez ten okres czasu zdobyły wielu zwolenników których liczba z roku na rok rośnie. Możliwości zastosowań dekoracyjnych deska elastyczna ma bardzo wiele. Poza używaniem elastycznych desek dekoracyjnych akrylowych do dekoracji ścian wewnętrznych oraz jako imitacja drewna na elewacji znalazły one zastosowanie wśród klientów dla potrzeb oklejenia nimi: zabudów wanien i brodzików, nowego wykończenia starych frontów mebli, oklejaniu doniczek, słupów, ścianek działowych, dekoracji kaskad ogrodowych, oklejaniu drzwi, balustrad, płyt ogrodzeń betonowych i szeregu innych rozwiązań.

Inne wykorzystanie elastycznej deski akrylowej

Deska dekoracyjna elastyczna akrylowa poza stosowaniem jej do dekoracji ścian lub imitacji drewna na elewacji znajduje także zastosowanie jako elastyczna okładzina frontów mebli. Odpowiednie przycięcie do odpowiedniego formatu nie stanowi żadnego problemu. Deskę dekoracyjną można przycinać ostrym nożem technicznym lub nożyczkami. Po oklejeniu mebli należy zagruntować tłem pełnokryjącym  całą powierzchnię wyklejoną  elastycznymi deskami dekoracyjnymi i po wyschnięciu podkładu przystąpić  do malowania lakierobejcą akrylową na oczekiwany kolor. Dobrze jest przed przystąpieniem do właściwego malowania wykonać wcześniej próby techniczne malowania tak aby efekt finalny był zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Te same materiały proponowane do wykończenia kolorystycznego imitacji drewna Plastmaker można stosować tak na zewnątrz jak i wewnątrz. Poza wysoką elastycznością deski dekoracyjnej akrylowej cenną zaletą jest jej stosunkowo niewielki ciężar. Jeden metr kwadratowy w zależności od rodzaju elastycznej deski dekoracyjnej waży od niwiele ponad 1 kg do 2 – 2,5 kg. Gdy dodać do całej instalacji  wagę kleju do elastycznej deski elewacyjnej na poziomie ok 2 -2,5 kg na 1 m2 otrzymamy całkowitą masę na poziomie nie przekraczającym 5 kg na 1 m2

Otrzymany wynik masy instalacji imitacji drewna Plastertynk jest porównywalny z aplikowanym na mokro drewnopodobnym cienkowarstwowym tynkiem o strukturze drewna. 

Elewacyjne deski dekoracyjne są także wykonywane na rdzeniach styropianowch.  Zamawiając indywidualne deski elewacyjne imitujące drewno możemy zdecydować o tym z jakich materiałów życzymy sobie aby były one wykonane. Do dyspozycji mamy np marki wiodących producentów chemii budowlanej: ALPOL IZOLBET CERESIT KREISEL ATLAS KERAKOLL MAJSTERPOL, PROMA, KOSBUD, GIPSAR, CAPAROL, MAPEI, BOLIX, GREINPLAST, SKAŁA KLEIB.

 

Back to top